دوشنبه 25 تير 1397 - 02 ذو القعدة 1439
جستجو :
 منوی اصلی
 
  خدمات بالینی

پاراكلينيك ها

كلينيك ها

  توپوگرافي  كلينيك فوق تخصصي شبكيه و ليزر
  پاکی متری كلينيك فوق تخصصي قرنيه و جراحي انكساري
  پريمتري كلينيك فوق تخصصي استرابيسم و اكولوپلاستيك
FDT  كلينيك فوق تخصصي گلوكوم و نوروافتالمولوژي
  OCT   اورژانس
  آنژيوگرافي  اپتومتري
  اتاقهاي عمل   ليزر درماني
 

كلينيك فوق تخصصي شبكيه و ليزر:

اين كلينيك علاوه بر تجهيزات روتين درمانگاهي به دستگاههاي آنژيوگرافي، سونوگرافي، ليزرهاي آرگون، كريپتون و و ديود و همچنين OCT مجهز است. در اين كلينيك بيماران مبتلا به رتينوپاتي ديابتي، بيماريهاي عروقي شبكيه، AMD ، CSR ، كندگي هاي پرده شبكيه و ويتره معاينه شده و اقدامات تشيخصي و درماني در مورد ايشان انجام ميگيرد.

 

 كلينيك فوق تخصصي قرنيه و جراحي انكساري:

اين درمانگاه داراي امكاناتي نظير اسليت لمپ، فتواسليت لمپ، اتورفراكتوكراتومتر توپوگرافي و پكي متري قرنيه است. در اين كلينيك اقدامات تشخيصي و درماني در مورد انواع بيماريهاي ارپي، عفوني و شكلي قرنيه انجام ميگرد. همچنين معاينات اوليه جهت بيماران كانديد عمل جراحي ليزيك و RK در اين صورت گرفته و لنزهاي تماسي سخت و نرم نيز در آن تجويز مي گردد.

 كلينيك فوق تخصصي استرابيسم و اكولوپلاستيك:

در اين كلينيك با استفاده از امكانات كامل، انواع انحرافات افقي و عمودي، مخفي و آشكار و همچنين انحرافات تطابقي و فلج عضلات چشمي  و بيماران مبتلا به دوربيني مورد معاينه ودرمان قرار ميگيرند.

بخش اكولاپلاستيك اين كلينيك در خدمت بيماران مبتلا به اختلالات عملي و شكلي پلكها و بافتهاي اطراف چشمها مي باشد.

 كلينيك فوق تخصصي گلوكوم و نوروافتالمولوژي:

اين كلينيك مجهز به دستگاههاي پيشرفته اي نظير پريمتري كامپيوتري و FDT و همچنين OCT بوده و كليه اقدامات تشخيصي و درماني در مورد بيماران مبتلا به آب سياه و همچنين اختلالات سيستم عصبي چشمي كه در اين كلينيك انجام ميگيرد.

 اورژانس:

اورژانس مركز آموزشي درماني چشم پزشكي علوي تبريز بصورت 24  ساعته داير بوده و كليه خدمات اورژانسي چشم پزشكي در ساعت قبل و بعد از ظهر توسط متخصصين چشم و در ساعات شب توسط پزشكان عمومي تعليم ديده به عموم همشهريان ارائه ميگردد.

 اپتومتري:

كلينيك اپتومتري مركز آموزشي درماني چشم پزشكي علوي تبريز با همكاري دو اپتومتريست جهت ارائه خدمات اپتومتري در خدمت مراجعين محترم مي باشد. در اين كلينيك تجويز عينك و كنتاكت لنز، بررسي نارسايي هاي ديد دوچشمي، درمان آمبليوپي و ساير خدمات منطبق با شرح وظايف مصوب وزارت بهداشت و درمان انجام ميگيرد.

 

پاراكلينيك ها

 توپوگرافي:

 اين بيمارستان مجهز به يك دستگاه توپوگرافي قرنيه Eye Sys 2000 مي باشد.

توپوگرافي وسيله اي براي بررسي قدرت و شكل قرنيه است. بوسيله توپوگرافي با تصاويري كه بطريقه كامپيوتري پردازش شده اند مي توان قدرت انكساري قرنيه، وجود و مقدار آستيگماتيسم و محور آن و وجود آستيگماتيسم نامنظم بخصوص كراتوكونوس را بررسي كرد.

مهمترين كاربرد توپوگرافي دربررسي قبل و بعد از اعمال انكساري نظير RK، PRK و LASIK است.

 

 

 پاکی متری:

 پاكي متري وسيله اي اولتراسونيك براي اندازه گيري ضخامت قرنيه است.

با اين وسيله ضخامت قرنيه در مركز و 8 نقطه ميدپريفري اندازه گيري ميشود.

يكي از كاربردهاي Packymetry ، بررسي پيش از عمل ليزيك مي باشد. با Packymetry مي توان حدأكثر ضخامت قابل برداشت توسط ليزر اگزايمر را در جريان عمل ليزيك تخمين زد.

 

 پريمتري :

 وسيله اي كامپيوتري براي بررسي ميدان بينايي چشمهاست.

كاربرد پريمتري در آب سياه، بيماريهاي عصب بينايي و صدمات راههاي بينايي بر اثر بيماريهاي مغزي است. با اين وسيله مي توان 10، 20 و 30 درجه ميدان بينايي را بروش آستانه بررسي نمود و داراي تكنيكهاي مختلفي براي تجزيه و تحليل ميدان بينايي است. اين بيمارستان داراي يك دستگاه پريمتري كامپيوتري زايس و يك دستگاه پريمتري دستي تاپكان مي باشد.

 

 

 FDT :

 وسيله اي براي بررسي ميدان بينايي در 20 الي 30 درجه مركزي است. از پريمتري آسانتر و سريعتر بوده و در ارزيابي آب سياه در مراحل اوليه مفيد است. در اين وسيله بجاي نور نقطه اي استفاده شده در پريمتري از يك تصوير با خطوط روشن و تيره در حال لرزش در نقط مختلف ميدان بينايي استفاده ميشود.

 

OCT :

 وسيله اي است كه براي تعيين ضخامت لايه هاي مختلف شبكيه و وضعيت سرعصب بينايي بكار مي رود. با اين وسيله مي توان ادم ماكولا (در ديابت و بعد از عمل كاتاراكت) ، وجود مايع زير شبكيه (در CSR و AMD ) و همچنين اندازه CPU در گلوكوم را مشخص كرد. دستگاه  اين مركز تنها دستگاه موجود در منطقه مي باشد.                            توضيحات اضافی

 

 آنژيوگرافي :

با توجه به اين كه سيستم عروقي شبكيه به طور مستقيم توسط اسليت لمپ قابل مشاهده است، در اين روش ماده فلوئورسئيني از وريدهاي جلوي آرنج تزريق شده و سپس عكسبرداري از ته چشم توسط دوربين عكاسي مخصوص انجام مي گيرد. آنژيوگرافي چشمي در تشخيص انسدادهاي عروقي شبكيه، CSR و AMD و رتينوپاتي ديابتي و ساير بيماريهاي عروقي شبكيه و كوروئيد و ايسكمي شبكيه كاربرد دارد. بيمارستان مجهز به 2 دستگاه آنژيوگرافي تاپكان و كانن مي باشد.

 

 ليزر درماني:

 بيمارستان علوي مجهز به دستگاههاي ليزرهاي آرگون، كريپتون و ديود مي باشد كه با اثر تخريب كنندگاني خود روي عروق و بافت شبكيه در درمان بيماريهايي نظير ادم ماكولاي ديابتي، رتينوپاتي ديابتي، AMD ، LSR ، انسدادهاي وريدي شبكيه و ادم ماكولاي ناشي از آن و برخي ديگر از بيماريهاي شبكيه كاربرد دارند.

 

 اتاقهاي عمل:

 بيمارستان علوي داراي سه اتاق عمل و تجهيزات جانبي آن ميباشد.

اين اتاقهاي عمل با پيشرفته ترين دستگاههاي بيهوشي مجهز بوده و از بهترين ميكروسكوپ ها برخوردارند. در اين اتاقهاي عمل سه دستگاه فيكو و فيكوليزر و همچنين دو دستگاه ويتركتومي عميق و دستگاه آندوليزر و همچنين تجهيزات لازم براي كليه اعمال چشمي با بهترين كيفيت و از معتبرترين ماركها موجود مي باشد. كادر مجرب و دوره ديده اتاق عمل ، جراحان را در انجام هرچه بهتر تكنيك هاي جراحي ياري مي كنند.

 

نوشته شده
ویرایش شده