برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی

خدمات بالینی

پاراكلينيك ها

كلينيك ها

  توپوگرافي  كلينيك فوق تخصصي شبكيه و ليزر
  پاکی متری كلينيك فوق تخصصي قرنيه و جراحي انكساري
  پريمتري كلينيك فوق تخصصي استرابيسم و اكولوپلاستيك
FDT  كلينيك فوق تخصصي گلوكوم و نوروافتالمولوژي
  OCT   اورژانس
  آنژيوگرافي  اپتومتري
  اتاقهاي عمل   ليزر درماني
 

كلينيك فوق تخصصي شبكيه و ليزر:

اين كلينيك علاوه بر تجهيزات روتين درمانگاهي به دستگاههاي آنژيوگرافي، سونوگرافي، ليزرهاي آرگون، كريپتون و و ديود و همچنين OCT مجهز است. در اين كلينيك بيماران مبتلا به رتينوپاتي ديابتي، بيماريهاي عروقي شبكيه، AMD ، CSR ، كندگي هاي پرده شبكيه و ويتره معاينه شده و اقدامات تشيخصي و درماني در مورد ايشان انجام ميگيرد.

 

 كلينيك فوق تخصصي قرنيه و جراحي انكساري:

اين درمانگاه داراي امكاناتي نظير اسليت لمپ، فتواسليت لمپ، اتورفراكتوكراتومتر توپوگرافي و پكي متري قرنيه است. در اين كلينيك اقدامات تشخيصي و درماني در مورد انواع بيماريهاي ارپي، عفوني و شكلي قرنيه انجام ميگرد. همچنين معاينات اوليه جهت بيماران كانديد عمل جراحي ليزيك و RK در اين صورت گرفته و لنزهاي تماسي سخت و نرم نيز در آن تجويز مي گردد.

 كلينيك فوق تخصصي استرابيسم و اكولوپلاستيك:

در اين كلينيك با استفاده از امكانات كامل، انواع انحرافات افقي و عمودي، مخفي و آشكار و همچنين انحرافات تطابقي و فلج عضلات چشمي  و بيماران مبتلا به دوربيني مورد معاينه ودرمان قرار ميگيرند.

بخش اكولاپلاستيك اين كلينيك در خدمت بيماران مبتلا به اختلالات عملي و شكلي پلكها و بافتهاي اطراف چشمها مي باشد.

 كلينيك فوق تخصصي گلوكوم و نوروافتالمولوژي:

اين كلينيك مجهز به دستگاههاي پيشرفته اي نظير پريمتري كامپيوتري و FDT و همچنين OCT بوده و كليه اقدامات تشخيصي و درماني در مورد بيماران مبتلا به آب سياه و همچنين اختلالات سيستم عصبي چشمي كه در اين كلينيك انجام ميگيرد.

 اورژانس:

اورژانس مركز آموزشي درماني چشم پزشكي علوي تبريز بصورت 24  ساعته داير بوده و كليه خدمات اورژانسي چشم پزشكي در ساعت قبل و بعد از ظهر توسط متخصصين چشم و در ساعات شب توسط پزشكان عمومي تعليم ديده به عموم همشهريان ارائه ميگردد.

 اپتومتري:

كلينيك اپتومتري مركز آموزشي درماني چشم پزشكي علوي تبريز با همكاري دو اپتومتريست جهت ارائه خدمات اپتومتري در خدمت مراجعين محترم مي باشد. در اين كلينيك تجويز عينك و كنتاكت لنز، بررسي نارسايي هاي ديد دوچشمي، درمان آمبليوپي و ساير خدمات منطبق با شرح وظايف مصوب وزارت بهداشت و درمان انجام ميگيرد.

 

پاراكلينيك ها

 توپوگرافي:

 اين بيمارستان مجهز به يك دستگاه توپوگرافي قرنيه Eye Sys 2000 مي باشد.

توپوگرافي وسيله اي براي بررسي قدرت و شكل قرنيه است. بوسيله توپوگرافي با تصاويري كه بطريقه كامپيوتري پردازش شده اند مي توان قدرت انكساري قرنيه، وجود و مقدار آستيگماتيسم و محور آن و وجود آستيگماتيسم نامنظم بخصوص كراتوكونوس را بررسي كرد.

مهمترين كاربرد توپوگرافي دربررسي قبل و بعد از اعمال انكساري نظير RK، PRK و LASIK است.

 

 

 پاکی متری:

 پاكي متري وسيله اي اولتراسونيك براي اندازه گيري ضخامت قرنيه است.

با اين وسيله ضخامت قرنيه در مركز و 8 نقطه ميدپريفري اندازه گيري ميشود.

يكي از كاربردهاي Packymetry ، بررسي پيش از عمل ليزيك مي باشد. با Packymetry مي توان حدأكثر ضخامت قابل برداشت توسط ليزر اگزايمر را در جريان عمل ليزيك تخمين زد.

 

 پريمتري :

 وسيله اي كامپيوتري براي بررسي ميدان بينايي چشمهاست.

كاربرد پريمتري در آب سياه، بيماريهاي عصب بينايي و صدمات راههاي بينايي بر اثر بيماريهاي مغزي است. با اين وسيله مي توان 10، 20 و 30 درجه ميدان بينايي را بروش آستانه بررسي نمود و داراي تكنيكهاي مختلفي براي تجزيه و تحليل ميدان بينايي است. اين بيمارستان داراي يك دستگاه پريمتري كامپيوتري زايس و يك دستگاه پريمتري دستي تاپكان مي باشد.

 

 

 FDT :

 وسيله اي براي بررسي ميدان بينايي در 20 الي 30 درجه مركزي است. از پريمتري آسانتر و سريعتر بوده و در ارزيابي آب سياه در مراحل اوليه مفيد است. در اين وسيله بجاي نور نقطه اي استفاده شده در پريمتري از يك تصوير با خطوط روشن و تيره در حال لرزش در نقط مختلف ميدان بينايي استفاده ميشود.

 

OCT :

 وسيله اي است كه براي تعيين ضخامت لايه هاي مختلف شبكيه و وضعيت سرعصب بينايي بكار مي رود. با اين وسيله مي توان ادم ماكولا (در ديابت و بعد از عمل كاتاراكت) ، وجود مايع زير شبكيه (در CSR و AMD ) و همچنين اندازه CPU در گلوكوم را مشخص كرد. دستگاه  اين مركز تنها دستگاه موجود در منطقه مي باشد.                            توضيحات اضافی

 

 آنژيوگرافي :

با توجه به اين كه سيستم عروقي شبكيه به طور مستقيم توسط اسليت لمپ قابل مشاهده است، در اين روش ماده فلوئورسئيني از وريدهاي جلوي آرنج تزريق شده و سپس عكسبرداري از ته چشم توسط دوربين عكاسي مخصوص انجام مي گيرد. آنژيوگرافي چشمي در تشخيص انسدادهاي عروقي شبكيه، CSR و AMD و رتينوپاتي ديابتي و ساير بيماريهاي عروقي شبكيه و كوروئيد و ايسكمي شبكيه كاربرد دارد. بيمارستان مجهز به 2 دستگاه آنژيوگرافي تاپكان و كانن مي باشد.

 

 ليزر درماني:

 بيمارستان علوي مجهز به دستگاههاي ليزرهاي آرگون، كريپتون و ديود مي باشد كه با اثر تخريب كنندگاني خود روي عروق و بافت شبكيه در درمان بيماريهايي نظير ادم ماكولاي ديابتي، رتينوپاتي ديابتي، AMD ، LSR ، انسدادهاي وريدي شبكيه و ادم ماكولاي ناشي از آن و برخي ديگر از بيماريهاي شبكيه كاربرد دارند.

 

 اتاقهاي عمل:

 بيمارستان علوي داراي سه اتاق عمل و تجهيزات جانبي آن ميباشد.

اين اتاقهاي عمل با پيشرفته ترين دستگاههاي بيهوشي مجهز بوده و از بهترين ميكروسكوپ ها برخوردارند. در اين اتاقهاي عمل سه دستگاه فيكو و فيكوليزر و همچنين دو دستگاه ويتركتومي عميق و دستگاه آندوليزر و همچنين تجهيزات لازم براي كليه اعمال چشمي با بهترين كيفيت و از معتبرترين ماركها موجود مي باشد. كادر مجرب و دوره ديده اتاق عمل ، جراحان را در انجام هرچه بهتر تكنيك هاي جراحي ياري مي كنند.